DEN LEGIÍ V BLOVICÍCH

Bezbariérový vstup na akci

Akce je vhodná pro děti

DEN LEGIÍ V BLOVICÍCH 1Sobota 19. 6. 2021 bude na zámku Hradiště v Blovicích patřit legionářům. Součástí programu připraveného ČsOL ve spolupráci s Muzeem jižního Plzeňska je křest knihy vzpomínek V. Valenty – Alfy "Česká škola na Sibiři".
Po celou dobu konání akce je nutné respektovat platná protiepidemická opatření.

Datum konání: 19. 6. 2021 začátek od 10:00, délka 8 hodin

Místo konání: Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p.o., Hradiště 1

Typ akce: ostatní

Organizátor: Československá obec legionářská, Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Doba trvání: 8 hodin

Plné vstupné: 40 Kč

Snížené vstupné: 30 Kč

Rodinné vstupné: 100 Kč

Poznámka: Vstupné pouze na prohlídkové okruhy zámku Hradiště, ostatní zdarma.

Zdroj: Muzeum jižního Plzeňska

Zámek Hradiště bude veřejnosti přístupný 10 - 17 hod.

V prostorách horní zahrady u zámku Hradiště bude připraven program Československé obce legionářské 10 - 18 hod.

Sobota 19. 6. 2021 bude na zámku Hradiště v Blovicích patřit legionářům. Těm z první světové války, ale i jejich pokračovatelům z druhé světové války a také dnešním „legionářům“. Československá obec legionářská si totiž letos připomíná 100. výročí svého založení a ve spolupráci s Muzeem jižního Plzeňska v Blovicích, p. o. pořádá Den legií. Celodenní program nabídne návštěvníkům venkovní výstavy, kterými členové ČsOL připomenou léta 1918–1920 a československé legionáře z Ruska, Francie i Itálie, právě jako léta 1939–1945 a příslušníky československé zahraniční armády ze západu, východu a středního východu. Vystavené vojenské stejnokroje, výstroj a výzbroj ze zdrojů ČsOL si návštěvníci budou moci vzít do rukou a doptat se přítomných členů ČsOL na jakékoliv informace. Součástí programu budou též přednášky ve venkovních prostorách zámeckého areálu. Vrcholem akce bude představení a křest knihy pamětí ruského legionáře a blovického učitele Václava Valenty-Alfy, které pod názvem „Česká škola na Sibiři“ v roce 2020 vydala ČsOL ve spolupráci s rodinou a historikem blovického muzea Michalem Červenkou. S příběhem Václava Valenty – Alfy bude veřejnost seznámena četbou úryvků z knihy během slavnostního křtu.

Vytvořeno: 20. 5. 2021
Poslední aktualizace: 6. 6. 2021 22:19