Úsměv,prosím! Fotograf a jeho ateliér

• 30. října 2022 09:00 hod. - 8. dubna 2023 09:00 hod.
  • Muzeum Jižního Plzeňska, Blovice

Vstupné: 15 - 20,-
Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích Vás srdečně zve na výstavu 13.10.2022 - 8.4.2023
Úsměv, prosím !

Zdroj: Muzeum jižního Plzeňska

Výstava „Úsměv, prosím! Fotograf a jeho ateliér“ zavede návštěvníky do prostředí historických i současných fotografických ateliérů. Téma historické a soudobé fotografie představí díky tvorbě regionálních i nadregionálních fotografů, ale seznámí i s fenoménem amatérské fotografie. Mezi vystavenými exponáty naleznete vybavení fotografických ateliérů, temných komor, ale také profesionální i amatérské fotografické přístroje používané od počátku minulého století až do současnosti. Výstava vzniká ve spolupráci s pracovníky Západočeského muzea v Plzni, p. o., se soukromými sběrateli, ale také s fotografem Emilem Sýkorou.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 13. 10. 2022 od 17 hod. na zámku Hradiště.